Napelemes rendszerek
termelés vezérlése

Az elmúlt években rengetegen telepítettünk napelemes rendszert otthonunkban. Tették ezt egyesek pályázat felhasználásával, mások önerős beruházásként bízva abban, hogy a rendszer bekerülési ára záros időn belül megtérül és utána nyereséget termelnek a paneleik. Sajnos azonban mindig van egy olyan tényező a képletben, ami egyik napról a másikra, a törvénybe foglalt szabályozás ellenére keresztbe húzza hosszú távú terveinket. Sokunkban merül fel a kérdés, mi lesz most a már termelő rendszerünkkel, ha megszűnik az éves szaldó elszámolás? Hogyan fogja behozni a rendszerünk a bekerülési költségét, ha a szolgáltató előnytelenebb feltételekkel fog elszámolni velünk? Bármilyen szabályozás is lép életbe a jövőben, abban mindannyian egyetérthetünk, hogy a legjobban úgy járunk, ha az általunk termelt energia minél nagyobb részét mi használjuk fel az otthoninkban.

A napelemes cégek többsége jobb lehetőség hiányában megpróbálja rábeszélni az embereket az úgynevezett szigetüzem alkalmazására, ígérve azt, hogy így függetlenedni tudunk a szolgáltatótól. A meglévő rendszerek tulajdonosai pedig milliós akkumulátorral egészítenék ki garanciális rendszerüket, ha a már működő inverterük egyáltalán alkalmas erre. Ez tovább növeli az így is tetemes megtérülési időt. A képletbe senki nem számolja bele, hogy bizony ezek az akkumulátorok (a minőség függvényében) használódnak, akárcsak telefonunk akkumulátora. Néhány év alatt veszélyes hulladék lesz belőlük.
Ha érzékenyek vagyunk a témára, akkor azt is figyelembe kell venni, hogy az akkukban található vegyianyagok, nehézfémek nemcsak a használat után, de a gyártás során is rendkívüli környezeti terhet jelentenek. Egy rosszul épített rendszer  vagy elhasználódott, zárlatos akkumulátor akár tüzet is okozhat otthonunkban.

A meglévő rendszer tulajdonosaként tapasztalhattuk már azt, hogy jelentős túltermelésünk van, ha a rendszerük nem jól lett méretezve vagy kevesebbet fogyasztottunk az átlagosnál. A betáplált energiáért jelenleg a szolgáltató az általunk fizetett energiaár töredékét kínálja fel nekünk.

Sokan szembesültünk olyan jelenséggel is, hogy a rendszerünk névleges értéke alatt termel még napos időben is. Ennek oka lehet az, hogy a napelemes rendszerek nagy száma miatt olyannyira megemelkedik a hálózati feszültség, hogy az inverterünk már nem tud feltölteni a hálózatba, csúcsidőszakban visszaszabályoz, rosszabb esetben le is kapcsol.

De mit tehetünk?
A FIXIT termelés vezérlése olyan megoldás, amellyel a gyári megoldásokkal szemben egy akkus rendszer töredékéért:

  • ingyenesen monitorozhatjuk termelésünket,
  • csökkenthetjük rendszerünk megtérülési idejét,
  • csökkenthetjük a csúcsidőszakok termelés kieséseit,
  • növelhetjük otthonunk kényelmét,
  • növelhetjük a háztartáson belül felhasznált energia mennyiségét, amivel csökkenteni tudjuk a hálózatba betáplált mennyiséget,
  • így kevésbé függünk a törvényalkotó döntésének hatásaitól!
Mindezt a meglévő rendszer garanciavesztése nélkül!

Ingyenes műszaki tanácsadással, kedvező árakkal, akár országos kiszállással állok meglévő és leendő ügyfeleim rendelkezésére. Bővebb információért kérem, keressen a lenti elérhetőségek egyikén!

kapcsolat

Email

fixit.info48@gmail.com

Telefon

+36 (30) 937 14 90

Powered by: FIXIT